KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 13005022
nr 1300 5022
Hilding Nyman
(1870-1937), Sverige
Tusch, Monogramsignerad, Motivet. 20x20 ca
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 13 januari 2020
kl 20:51:28
100 kr
150 kr
200 kr
Hilding Nyman
Läs mer om Hilding Nyman